Aktualności


Fotowoltaika u rolnika


Mimo wielu problemów, rolnicy stawiają na rozwój technologii i wspieranie środowiska.  Kierunek działań ostatnio wytycza ochrona środowiska oraz ceny prądu.

Pan Krzysztof z miejscowości Wałdyki, woj. kujawsko-pomorskie, w swoim gospodarstwie postawił na fotowoltaiką.  Gospodarz hoduje ok 70 loch oraz uprawia 80 ha ziemi. Podjęte kroki mają zapewnić mu przede wszystkim oszczędności. Chlewnia Pana Krzysztofa została zaopatrzona w instalacje fotowoltaiczną o mocy 20kW. Takie rozwiązanie pozwoliło obniżyć koszty energii elektryczne o blisko 300 proc.  Inwestycja według obliczeń zwróci się w przeciągu 7 lat. Energia z fotowoltaiki pokrywa ok 90 proc. zapotrzebowania na prąd. Mimo przejściowych zachmurzeń zimą instalacja z nawiązką produkuje prąd w słoneczne dni wiosny, lata  a nawet jesieni. Zamontowana instalacja objęta jest 25 letnim okresem gwarancji w czasie, której Pan Krzysztof może liczyć na pomoc naszych specjalistów.


„Najpiękniejsze w fotowoltaice jest to, że nie trzeba z nią nic robić. Leży i pracuje sama na siebie. Energia produkuje się bez żadnej opieki” – Wspomina Pan Krzysztof.

Wgląd w produkcję dostępny jest na urządzeniach mobilnych dzięki czemu nie tracimy czasu na rozmowy z operatorami. Gwarancja zapewnia opiekę kompleksową dzięki, której rolnik może liczyć na nasze wsparcie.

Fotowoltaika to rozwiązania pozwalające na samowystarczalności. Możemy ją zamontować nie tylko na dachu, doskonale sprawdza się również na gruncie. Nie masz dużej chlewni, a posiadasz grunt rolny V i VI klasy – zarabiaj na nich pieniądze z dzierżawy.

Zapraszamy do współpracy!

Zadzwoń już dziś po darmową konsultację.

 

Pełen wywiad z Panem Krzysztofem dostępny w wieściach rolniczych.

« Powrót