Optymalizacja sieci w obwodach mieszanych ComEC


Reduktor ComEC w sieciach mieszanych


Główne napięcie dostarczane przez sieć powinno wynosić 230V, w praktyce waha się w granicach +/-10%. Poziom napięcia zależy od popytu na energię elektryczną, jakości infrastruktury elektrycznej i odległości od głównego transformatora. Wahania napięcia, zwłaszcza przepięcia, mają negatywny wpływ na urządzenia elektryczne i elektroniczne, sprzęt oświetleniowy, oraz infrastrukturę. Urządzenia wchodzące w skład systemu optymalizacji, na bieżąco regulują poziom napięcia, oraz dostosowują i zapewniają napięcie zasilania na wymaganym poziomie. Minimalizuje to awarie sprzętu i wydłuża ich żywotność.

 

Reduktor jest urządzeniem „przyjaznym dla energii elektrycznej”. Powoduje, że napięcie ma czysty sinusoidalny przebieg we wszystkich obwodach elektrycznych, a co najważniejsze nie generuje harmonicznych (THD), co więcej, łagodzi je i filtruje. Konsekwencją jest zdecydowane zmniejszenie awarii sprzętu. Reduktor zastosowany w obwodach o obciążeniach indukcyjnych, takich jak: zakłady przemysłowe, rzemieślnicze, itp.; klimatyzatory, sprężarki, pompy, itp. przyczynia się do zmniejszenia mocy biernej (KVAr) i ochrony środowiska. Minimalizuje również ryzyko awarii i uszkodzeń urządzeń.

 

Ważne: minimalne wymagania przyłącza dla obwodów mieszanych w których można wykorzystać stabilizatory napięcia to:

- moc przyłączeniowa min. 27.7 kVA

- zabezpieczenia min 3x40A

- Układ sieci TN-S (Układ uziemiony, części normalnie nieprzewodzące połączone z punktem neutralnym transformatora, rozdział przewodu PE i N)"

 

Oszczędności jakie można uzyskać po zamontowaniu:

Obwody oświetleniowe: lampy Fluorescencyjne i HID 18-21 %

System ogrzewania czasowego i ciągłego 10-16%

Zamrażarki i lodówki 6-14%

Urządzenia kuchenne: expresy, tostery, itp. 8-16%

Systemy klimatyzacji i wentylacji 4-7 %

Obciążenia o charakterze indukcyjnym - pompy, silniki, sprężarki 2-4%

Sprzęt elektroniczny i komputerowy, systemy oświetleniowe z elektronicznymi statecznikami, falowniki 1-3%

 

Oszczędności energii w obiektach, z wyżej wymienionymi urządzeniami, mogą sięgać 10%-18% zniżki w rocznym rachunku za prąd. Zmniejszenie napięcia ma na celu dalszą poprawę wydajności urządzeń z silnikami AC, takich jak: klimatyzatory, kompresory, pompy, itp. Dla tych systemów, Reduktor zmniejsza pobór prądu i poprawia współczynnik mocy, co powoduje oszczędności oraz zmniejszenie strat energii w infrastrukturze.

 

 ComEC VS Karta katalogowa

 

Więcej informacji pod adresami: 

 

http://w-energy.pl/stabilizator-comec,31,pl.html

http://w-energy.pl/stabilizatory-hs,34,pl.html