Fotowoltaika u rolnika

Mimo wielu problemów, rolnicy stawiają na rozwój technologii i wspieranie środowiska.  Kierunek działań ostatnio wytycza ochrona środowiska oraz ceny prądu.

Pan Krzysztof z miejscowości Wałdyki, woj. kujawsko-pomorskie, w swoim gospodarstwie postawił na fotowoltaiką.  Gospodarz hoduje ok 70 loch oraz uprawia 80 ha ziemi. Podjęte kroki mają zapewnić mu przede wszystkim oszczędności. Chlewnia Pana Krzysztofa została zaopatrzona w instalacje fotowoltaiczną o mocy 20kW. Takie rozwiązanie pozwoliło obniżyć koszty energii elektryczne o blisko 300 proc.  Inwestycja według obliczeń zwróci się w przeciągu 7 lat. Energia z fotowoltaiki pokrywa ok 90 proc. zapotrzebowania na prąd. Mimo przejściowych zachmurzeń zimą instalacja z nawiązką produkuje prąd w słoneczne dni wiosny, lata  a nawet jesieni. Zamontowana instalacja objęta jest 25 letnim okresem gwarancji w czasie, której Pan Krzysztof może liczyć na pomoc naszych specjalistów.

„Najpiękniejsze w fotowoltaice jest to, że nie trzeba z nią nic robić. Leży i pracuje sama na siebie. Energia produkuje się bez żadnej opieki” – Wspomina Pan Krzysztof.

 

Wgląd w produkcję dostępny jest na urządzeniach mobilnych dzięki czemu nie tracimy czasu na rozmowy z operatorami. Gwarancja zapewnia opiekę kompleksową dzięki, której rolnik może liczyć na nasze wsparcie.

Fotowoltaika u rolnika

Fotowoltaika u rolnika

Fotowoltaika to rozwiązania pozwalające na samowystarczalności. Możemy ją zamontować nie tylko na dachu, doskonale sprawdza się również na gruncie. Nie masz dużej chlewni, a posiadasz grunt rolny V i VI klasy – zarabiaj na nich pieniądze z dzierżawy.

Zapraszamy do współpracy!

Zadzwoń już dziś po darmową konsultację.

 

Pełen wywiad z Panem Krzysztofem dostępny w wieściach rolniczych.