"Oszczędzać" – motto naszych czasów!

Znaczący wzrost zainteresowania instalacjami fotowoltaicznymi w przedsiębiorstwach ukazuje nam kierunek optymalizacji działań. W dobie, kiedy prąd jest coraz droższy, a świat stawia na zieloną energię firmy inwestują w fotowoltaikę.

Nadszarpnięty budżet spowodowany przestojem gospodarczym. Widmo wzrostu kosztów za energię.

Te dwa główne czynniki popychają firmy do szukania oszczędności. Idealnym rozwiązaniem na tę sytuację wydaje się być właśnie fotowoltaika. Korzyści podatkowe oraz wizerunkowe wpływają na jej wybór.

Z ostatnich badań „KoronaBilans MŚP” na zlecenie KRD, wynika że już teraz połowa firm ocenia swoją sytuację ekonomiczną jako złą, a 54,6 proc. prognozuje, że w ciągu trzech kolejnych miesięcy ich sytuacja ulegnie pogorszeniu. Pandemia obniżyła przychody firm jednocześnie zwiększając wydatki związane ze środkami do dezynfekcji. Dodatkowo czynnikiem podnoszącym wydatki jest wzrost opłat za energię elektryczną. Obecnie są one jednymi z najwyższych w Europie, a kolejna podwyżka zaplanowana jest na jesień bieżącego roku spowodowana nową pozycją wynikającą z ustawy z 2017 roku.

Inwestycja w instalacje fotowoltaiczną umożliwia optymalizację i obniżenie kosztów. Instalacja na dachu siedziby pozwoli produkować energię na własne potrzeby, dzięki czemu firma będzie mogła obniżyć koszty rachunków bądź ich całkiem uniknąć. Zgodnie z ustawą OZE małe i średnie przedsiębiorstwa mogą być prosumentami, posługując się korzystnym systemem rozliczeń z firmami energetycznymi. Takie rozwiązanie pozwala na magazynowanie nadwyżki swojej energii w sieci, a następnie odbieranie jej w czasie niższej produkcji (nocą lub podczas zachmurzenia).

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić na przykładzie naszej realizacji: Zamiast płacić za prąd lepiej go produkować.

 

"Czysta i niedroga energia - to nasz osobisty cel"

Zapraszamy do współpracy.